Giżycko na weekend

A A

giżycko atrakcje turystyczne,  giżycko atrakcje,  giżycko koncerty,  imprezy giżycko,  atrakcje giżycko,  regaty giżycko,  mazury imprezy,  imprezy na mazurach

Zobacz również

Muzeum Twierdzy Boyen
Turystyczna 1

W najbliższy weekend nikt, kto trafi do Giżycka nie będzie się nudził. Atrakcje będą zapewnione od soboty do niedzieli. Wśród nich występ kabaretu "Hrabi", Zlot Motocykli, Giżyckie Dni Oldtimerów, szanty oraz muzyka organowa i kameralna.

Przez 3 dni (27-29 lipca) trwać będzie w Giżycku XVI Letni Zlot Motocykli. Motocykliści zjadą do Twierdzy Boyen. W ramach zlotu odbędzie się w piątek parada motocykli ulicami miasta.

Dla tych, co zamiast motocykli wolą żaglówki, i to nie byle jakie, bo stylowe oldtimery, zapraszamy na Giżyckie Dni Oldtimerów (27-29 lipca). Odbędą się w porcie Ekomarina w Giżycku. Start w piątek o godz. 15:00.

PROGRAM GIŻYCKICH DNI OLDTIMERÓW

27 lipca (piątek)
godz. 15.00-21.00 - przybycie uczestników

28 lipca (sobota)
godz. 12.00-15.00 - regaty w klasie "Oldtimer", krótkie rejsy dla publiczności
godz. 17.00-19.00 - parada jachtów wzdłuż mola
godz. 20.00-21.00 - pokaz abordażu w wykonaniu żaglowca rejowego
godz. 21.00-24.00 - koncert szantowy na tarasie tawerny portowej

29 lipca (niedziela)
godz. 9.30-12.00 - prezentacja jachtów (zwiedzanie jachtów, zdjęcia pamiątkowe), wyścigi DZ
godz. 12.00-12.30 - zakończenie regat

w sobotę 28 lipca nad giżyckim jeziorem będą odbywały się bezpłatne koncerty:
- koncert zespołu The Sunlit Earth w Centralnym Ośrodku Sportu przy ul. Moniuszki 22 (bar "Lodi i Pierogi")
- koncert szantowy "Toniemy" w tawernie "Kajuta" na plaży miejskiej
- koncert szantowy "Załoga Dr. Bryga" w porcie Stranda

W niedzielę 29 lipca o godz. 19:00 w amfiteatrze w Twierdzy Boyen wystąpi kabaret "Hrabi" z nowym programem. Bilety w cenie 30 zł.

Tego samego dnia odbędzie sie także XXXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Zapraszamy na Festiwal do kościoła ewangelicko-augsburskiego o godz. 19:00. Bilety w symbolicznych cebnach 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Wystąpią: Zelma Lukosziunaite (sopran) - Litwa, Adomas Lukosziunas (saksofon) - Litwa, Zita Lukaszenienie (organy) - Litwa, Tomasz Niestrój (organy) - Wrocław.

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Ewelina 2012-07-30 16:03 (użytkownik niezalogowany)

Była świetna impreza, mi oczywiście najbardziej przypadł do gustu występ kabaretowej grupy - była rewelacyjna uśmiałam się do łez! Regaty także były ekscytujące, jednym słowem weekendowa imprezka w Giżycku była na medal

avatar

Majka 2012-07-27 11:19 (użytkownik niezalogowany)

Impreza na świeżym powietrzu - jestem jak najbardziej za! Właśnie się zastanawiałam jak zaplanować swój pobyt w Giżycku. Dzięki za podpowiedź :D

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."