Wyciąg narciarski Piękna Góra  (Wyciągi narciarskie)

 11 Konikowo

Wyciąg narciarski Piękna Góra
telefon

615... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM

Wyciąg narciarski "Piękna Góra" należy do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego rodziny Rudziewiczów. Wyciąg położony jest u podnóża Pięknej Góry, z której rozpościera się wspaniały widok na panoramę Gołdapi, Puszczę Romincką oraz na pasmo Szeskich Wzgórz. Centrum w swojej ofercie posiada nie tylko stok narciarski, ale też hotel oraz... Bezkrwawe Safari. Zacznijmy od tego, co najważniejsze - stoku.  W ofercie pięć wyciągów narciarskich: - kolej krzesełkowa - przy trasie zjazdowej o długości 750 m - orczykowy - przy trasie zjazdowej o długości 550 m - orczykowy - przy trasie zjazdowej o długości 350 m - wyciąg niskiego prowadzenia przy trasie zjazdowej o długości 200 m - wyciąg niskiego prowadzenia przy trasie zjazdowej o długości 200 m (przy Zajeździe pod Piękną Górą) - przy dobrych warunkach śniegowych funkcjonuje trasa zjazdowa przy Zajeździe pod Piękną Górą o długości 1150 m - ponad 2000 m tras narciarskich o różnej skali trudności dla początkujących i zaawansowanych - trasy...

strona www:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."