"PENSJONACIK JEZIORAK" -pokoje gościnne  (Pensjonaty)

Mrongowiusza 5 Iława

ilość miejsc
20 (0 pokoi)
ceny od
45.00 PLN
telefon

607... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Witamy w Iławie! Oferujemy Państwu komfortowe, przestronne pokoje i apartamenty z łazienkami. Mimo iż posiadamy status pokoi gościnnych, z wielką starannością dbamy o komfort i estetykę naszych pokoi, dlatego wyposażyliśmy je w wygodne łóżka kontynentalne, oraz miejsce do odpoczynku-rozkładane sofy. Nasz obiekt ze względu na swoją lokalizację przyjazny jest naszym najmłodszym gościom- kilkuminutowy dystans dzieli nas od bezpiecznego placu zabaw, bieżni, altany z paleniskiem i strzeżonej miejskiej plaży. Dla kochających piesze wędrówki lub wycieczki rowerowe, kilometrowe aleje spacerowe i ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż Jezioraka, do których z naszego obiektu jest tylko 3 minuty. Serdecznie Zapraszamy

Zachęcamy Państwa do wypoczynku w pokojach gościnnych naszego Pensjonatu Jeziorak w Iławie. W naszym obiekcie znajdują się przestronne pokoje 2, 3 i 4 osobowe oraz apartamenty 2 pokojowe. Pokoje z łazienką, wyposażone w kolekcje mebli Vox oraz Forte zapewniają poczucie komfortu, a wygodne łóżka hotelowe zapewnią długi i spokojny sen. Niektóre pokoje z dużym balkonem. Pokoje są dla niepalących –palenie tytoniu możliwe w wyznaczonych miejscach. Naszym Gościom zapewniamy spokojną i kameralną atmosferę,  drobny sprzęt kuchenny (czajnik, szklanki, talerze ect.), dostęp  do internetu wi-fi . Na zewnątrz budynku istnieje możliwość grillowania,stoły i ławy pod zadaszeniem oraz mini plac zabaw dla dzieci a także stół do gry w ping - ponga. Budynek usytuowany jest  3 minuty spacerem od miejskiej strzeżonej plaży (możliwość dojazdu autem). W zasięgu ręki supermarket spożywczy i ogrodniczo/budowlany, w sąsiedztwie piekarnia.   ***Możliwość...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."