Stara Leśniczówka Gierłoż  (Agroturystyka)

Dąbrowa 1 Kętrzyn

Stara Leśniczówka Gierłoż
telefon

692... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zachęcamy Państwa do wypoczynku w odrestaurowanej 100-letniej byłej leśniczówce położonej w samym sercu starego bukowo-dębowego lasu, w pobliżu jeziora Moj (60m).

Dla naszych Gości przygotowaliśmy pokoje gościnne z łazienkami na pierwszym piętrze. Na parterze zaś znajdą Państwo cztery połączone salony (jadalnie, salon kominkowy z wyjściem na tarasy). Takie rozmieszczenie stwarza warunki do swobodnego wypoczynku, jak również organizowania większych spotkań, czy imprez.

Ponadto do dyspozycji Gości:

 

  • ognisko
  • piaskownica
  • huśtawka
  • rowery turystyczne i wodne
  • łódki
  • bilard, ping-pong,piłkarzyki,trampolina .....
  • boisko do siatkówki
  • dostęp do internetu Wlan
  • plaża ,pomost , las ,jezioro
Cennik:
- Cena za nocleg - 60 zł od osoby dla 2 osób / cena za nocleg - 55 zł od osoby dla 3 osób / cena za nocleg - 50 zł od osoby dla 4 osób
- Śniadanie - 20 zł
- Obiad - 30 zł


Serdecznie zapraszamy!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."