Domki na mazurach nad jeziorem Sasek 2-8 osób ŁÓDKA I KAJAKI W CENIE  (Domki)

 11b Kobyłocha

Domki na mazurach nad jeziorem Sasek 2-8 osób ŁÓDKA I KAJAKI  W CENIE
ilość miejsc
80 (21 domków)
ceny od
telefon

533... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

10 wolnostojących domków letniskowych 3 sypialnie + salon z kominkiem, z bezpośrednim dostępem do jeziora 100-200m. Domki na terenie 1,5 ha co zapewnia intymność i spokój. ŁÓDKA i KAJAKI W CENIE POBYTU Ostatnie wolne domki.

Jeżeli chcesz wypocząć bliżej natury, w ciszy i spokoju z dala od cywilizacji skorzystaj z naszej gościnności. Zapraszamy na wypoczynek w pięknych lasach sosnowych nad samym jeziorem. Do Państwa dyspozycji oddajemy 10 murowanych domków letniskowych czyli 80 miejsc noclegowych . Wszystkie domki są w wysokim standardzie, funkcjonalnie wykończone. Zadaszone i oświetlone tarasy sprzyjają biesiadom niezależnie od pogody. Domki wolnostojące, położone są na terenie 1,5 ha z bezpośredni dostępem do jeziora . Teren jest ogrodzony wyposażony w plac zabaw. Wszystkie domki są tego samego rodzaju, tj. murowane – parterowe o pow. 52 m2. Wnętrze domków jest obite drewnianą boazerią. Wejście prowadzi przez zadaszony taras do salonu z kominkiem, w którym znajduje się wydzielony aneks kuchenny. Z pokoju prowadzą wyjścia do 3 sypialni i łazienki. Sypialnie 2-osobowe, wyposażone w łóżka, szafki nocne, szafy ubraniowe. Łazienka z doprowadzoną ciepłą wodą wyposażona jest w prysznic, umywalkę i wc....

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 4-osobowy (1)

img3
  • za domek od 240 PLN
  • za osobę 60 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."