Koncert na 20-lecie Radia Mazury

A A

imprezy na mazurach,  mazury imprezy,  ostróda imprezy,  imprezy w ostródzie,  radio mazury ostróda,  radio mazury

Zobacz również

Galeria

20-lecie Radia Mazury

1 / 2

W sierpniu mija 20 lat odkąd swoją działalność rozpoczęło Radio Mazury, które wprowadziło nową muzyczną jakość na Mazurach. Z tej okazji odbędzie się koncert, na który, razem z Radiem Mazury, zapraszają Centrum Kultury w Ostródzie - Agencja Upowszechniania Kultury i Fundacja Edukacji Medialnej.

Już od 20 lat Radio Mazury wprowadza nową jakość muzyczną na Mazurach, zgodnie z hasłem radia „Coś innego” oraz formatem radia „Muzyka najlepsza na Mazurach”. Grana tu muzyka jest pozytywna i nastawia słuchaczy życzliwie do świata. Prezentowane na antenie programy pokazują jak można żyć w wielokulturowej społeczności, szanując innych ludzi i ich przekonania.

 

Serwis Mazury.com objął patronat medialny nad ochodami 20-lecia Radia Mazury.

Podczas koncertu będzie można zobaczyć i usłyszeć zespoły country oraz zespół gospel. Zostaną także rozdane zaczarowane mikrofony dla przyjaciół Radia Mazury z okazji 20-lecia.

 

Specjalnie dla Państwa, serwis Mazury.com przygotował niespodziankę! Są to dwie podwójne wejściówki VIP gwarantujące miejsca w pierwszym rzędzie, na koncert z okazji 20-lecia Radia Mazury!

Aby otrzymać jedną z nich trzeba odpowiedzieć na pytanie: Gdzie są zamontowane anteny radiowe Radia Mazury?

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@mazury.com. Na maile czekamy do 2 sierpnia, do godziny 10.00. Podwójne wejściówki dostaną dwie osoby, które napiszą do nas jako pierwsze.

DATA I MIEJSCE:
4 sierpnia (sobota) - Amfiteatr w Ostródzie przy nabrzeżu Jeziora Drwęckiego

PROGRAM:
Koncert Country
18:00 - 19:00 Babsztyl
19:00 - 20:00 Cezary Makiewicz i Koltersi
Uhonorowanie pracowników i przyjaciół Radia Mazury
Koncert Gospel
20:15 - 21:15 Exodus15

WSTĘP:
Wolny

KONCERT POPROWADZĄ:
Anna Zapaśnik-Baron
Ewa Skalna
Marek Giniewicz

 

ORAGANIZATORZY:
Centrum Kultury w Ostródzie - Agencja Upowszechniania Kultury
Fundacja Edukacji Medialnej i Radio Mazury

WYSTĄPIĄ:
Exodus15
Babsztyl
Cezary Makiewicz i Koltersi

SPONSORZY:
Hotel Platinum
Hotel Willa Port
Condohotels
Żegluga Ostródzko-Elbląska
Forever Aloe Vera
Restauracja Columb
Inferno Club
Hotel Promenada
Salony Meblowe Barbary Pańczak
Mitro
Hotel Miłomłyn Zdrój
Multimedia
Intermarche
Transvimed
Pike
Centrum Meblowe Concept
Ekobud

ORGANIZACJE WSPIERAJĄCE:
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA”
Gmina Miejska Ostróda
Powiat Ostródzki

PATRONI MEDIALNI:
Forum Muzyki Country
Nasza Ostróda
Co Jest Grane
Tu Bywam
Info Music
Tv-lider
Muzyka-Country
Gazeta Ostródzka
Ostróda Online
IWiesz24
Mazury Com
Nasze Miasto
Tv Ostróda
Co I Gdzie
Gdzie Co?
Radio Mazury
Tygodnik Przegląd

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Iza 2012-07-25 16:41 (użytkownik niezalogowany)

Nie słyszałam wcześniej o Radiu Mazury. Ale zawsze warto posłuchać czegoś innego niż komercyjne stacje, poza tym jest napisane że radio pozytywnie nastawia do świata, warto przekonać się o sile optymistycznej muzyki :)

avatar

Grażyna 2012-07-25 16:15 (użytkownik niezalogowany)

Słucham Radia Mazury od początku i uważam, że to naprawdę wartościowa stacja. Nie ma tam głupich żartów i wszystko odbywa się w przyjemnej atmosferze. Radio Mazury zawsze poprawia mi humor.

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."