Koncert zespołu Plastic w klubie LAS w Olsztynie

Miejscowość:
Olsztyn
Miejsce imprezy:
Klub Las, ul. Prosta 38
Data rozpoczęcia:
2019-12-07
Data zakończenia:
2019-12-07
Godzina rozpoczęcia:
21:00:00

„Out Of Control Tour” to nazwa singla i trasy koncertowej formacji Plastic. Utwór zapowiada czwarty album zespołu założonego przez Agnieszkę Burcan i Pawła Radziszewskiego. Duet producencki od lat konsekwentnie tworzy własny muzyczny przekaz. Muzycy wystąpią w czterech miastach w Polsce: 28 listopada w Warszawie, 7 grudnia w Olsztynie, 8 grudnia w Gdańsku i 13 grudnia w Poznaniu.


Na koncertach zespół zaprezentuje część zupełnie nowego, jeszcze nieprezentowanego materiału, który wkrótce ukaże się na ich czwartym albumie. Nie zabraknie też ich największego hitu – „I Want U”.

W singlu, który jest też nazwą trasy - „Out Of Control” Plastic uwalnia swoją pozytywną energię. Ich najnowszy utwór jest energetyczną bombą manifestującą wolę walki o własną przestrzeń:
„>>Out Of Control<< to protest song o potrzebie bycia wolnym w relacjach z ludźmi, których kochamy. Czy, gdy na każdym kroku czujemy się kontrolowani przez algorytmy, spętani przez zasady i konwenanse możemy liczyć na choć odrobinę oddechu? O tak! Ta piosenka nas wyzwoli na 3 minuty i 17 sekund!”

„Out Of Control” jest dynamicznym reprezentantem nadchodzącego albumu, który ukaże się na początku 2020 roku. Plastic zapowiada powrót do korzeni. Utwór od pierwszych taktów określa charakterystyczne niegrzeczne brzmienie basu (oldschoolowy Rickenbacker) i saksofonu barytonowego. Wszystko dzieje się przewrotnie pod hasłem: pozwól wewnętrznemu dziecku przejąć kontrolę. Słychać tu brzmieniowe inspiracje podróżami za ocean. Podróże te będą też motywem przewodnim całego albumu.

Inspirowany nocnym spacerami po metropoliach ze słuchawkami w uszach teledysk do Out Of Control stworzył Dawid Krępski. Światła, neony, odbicia stają się wizualną reprezentacją muzyki. Plastic z Dawidem od lat tworzą udaną kooperację („I Want U”). Ich poprzednie wspólne dzieło „U Gonna Love It” znajduje się obecnie na 15 miejscu w zestawieniu The Best Music Videos of 2019 amerykańskiego portalu rozrywkowego Thrillist.

Bilety do nabycia na goout.net.

Źródło: materiały prasowe

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."