Zobacz także

Koncerty The Fuse na Mazurach

A A

giżycko koncerty,  koncerty Węgorzewo,  mazury koncerty,  koncerty na mazurach

Galeria

Źródło: materiały prasowe

1 / 1

Zespół The Fuse wraca na Mazury! Kilka miesięcy temu grupa zagrała w Szczytnie, a teraz przyszła kolej na Olsztyn, Giżycko i Węgorzewo. Koniecznie trzeba ich posłuchać.

Wszystkim spragnionym świeżych brzmień gorąco polecamy wyjście na koncert grupy The Fuse. Zespół prezentuje harmonię kontrastów, które na pozór nie powinny ze sobą współgrać. Widzowie otrzymują bowiem doświadczenie i młodzieńczy zapał, chillout i pulsującą energię, a wreszcie oldschool z elektroniką. Jak mogło się to udać? Odpowiedź na to pytanie można odkryć podczas najbliższych koncertów w Olsztynie, Giżycku i Węgorzewie.

Każdy, kto spotkał się z muzyką The Fuse potwierdzi, że ich osobiste teksty oraz wpadające w ucho melodie towarzyszyły im jeszcze długo po zakończeniu koncertu. Oprócz autorskich kompozycji w repertuarze grupy znalazły się covery takich twórców jak Aloe Blacc, Jarle Bernhoft oraz The Bamboos.

Muzycy The Fuse współpracują z innymi artystami. Wśród nich znajdują się Marcin Świetlicki, Gienek Loska Band, Michał Zabłocki oraz Harmonijkowy Atak.

Skład zespołu: Agnieszka Sieńkowska (wokal), Grzegorz Kosowski (gitara), Kacper Ivo Matuszewski (perkusja), Aleksander Sroka (bas), Marcin Młynarczyk (klawisze).

Program koncertów:


22 października (czwartek)
Olsztyn, Galeria Sowa (ul. Zamkowa 7), godz. 20:00
więcej informacji o koncercie >>>

23 października (piątek)
Giżycko, Caffe Crema (ul. Żeglarska 7), godz. 19:00
więcej informacji o koncercie >>>

24 października (sobota)
Węgorzewo, Gościniec u Kalicha (ul. Portowa 4a), godz. 20:30
więcej informacji o koncercie >>>

Po grupie The Fuse wystąpi węgorzewski wyjątkowy zespół SunSet Limited z Olą Kalfas na wokalu.

Zapraszamy!

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Aneta - Orneta 2015-10-23 15:38 (użytkownik niezalogowany)

Na mnie możecie liczyć w Węgorzewie :)

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."