Siedlisko nad Sapiną  (Agroturystyka)

Żywki 17 Kruklanki

Siedlisko nad Sapiną
ilość miejsc
14 (6 pokoi)
ceny od
telefon

501... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Siedlisko nad Sapiną jest to gospodarstwo ekologiczne, w którym oferujemy Państwu spokojny odpoczynek. Zapraszamy rodziny z dziećmi, oraz osoby dorosłe bez dzieci, każdy znajdzie u nas coś dla siebie, szczególnie osoby lubiące aktywny wypoczynek, oraz ceniące sobie ciszę i spokój.

    Malownicze położenie miejscowości, do której mamy zaszczyt Państwa zaprosić sprawia, że wypoczynek na tej uroczej mazurskiej wsi na długo pozostanie w Państwa pamięci. Okalające miejscowość Żywki tereny idealnie nadają się do aktywnego wypoczynku (długie spacery, biegi, Nordic Walking). Tutejsze jezioro zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Rozległe wielobarwne łąki to idealne miejsce do długich wycieczek pieszych. Pobliska Puszcza Borecka oraz kompleksy leśne to swoisty raj dla miłośników przyrody. Żywki znajdują się w bezpośredniej bliskość takich miejscowości jak Kruklanki , Wydminy czy Giżycko, znajdują się zatem w samym sercu Mazur, gdzie odgłosy typowego dla letnich kurortów gwaru nie docierają.     Na Państwa przybycie przygotowaliśmy ; Apartament dla czterech osób a w nim: - Sypialnia z wyjściem na taras - Pokój dwuosobowy - Łazienka ( umywalka, kabina prysznicowa ) - W-c Pokoje gościnne a w nich: - łóżka małżeńskie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (2)

img3
  • za pokój od 120 PLN

img3
  • za pokój od 120 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."