Villa Aleksandrówka  (Apartamenty)

Brożówka  Brożówka

Villa Aleksandrówka
ilość miejsc
9 (3 apartamenty)
ceny od
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Nieskazitelnie czyste środowisko, wolne od wielkich ośrodków przemysłowych, jest idealnym miejscem do wypoczywania od zgiełku miasta.

  DOM usytuowany jest w odległości : - 1500 m od centrum uroczej wsi letniskowej Kruklanki, – 3000 m od skraju Puszczy Boreckiej, – 12 km od centrum Giżycka – 10 m do jeziora Brożówka – 200 m do jeziora Gołdapiwo. Do dyspozycji są 3 apartamenty ( 70m2 każdy ), z których w każdym znajdują się: - przedpokój, – łazienka z pełnym węzłem sanitarnym, – salon z aneksem kuchennym ( wyposażonym w kuchnię gazową, lodówkę, komplet sztućców i naczyń, kuchenkę mikrofalową), – sypialnia ( łoże małżeńskie+ łóżko pojedyncze). Ponadto do dyspozycji Państwa: - garaż, – ogród z dostępem do jeziora – 10 m do brzegu,- pomost – miejsce na grilla i ognisko, – sprzęt pływający, – rowery turystyczne, – sprzęt wędkarski. – piaskownica   Atrakcjami, które przyciągają licznych turystów, są między innymi: - lasy obfite w owoce (jagody, poziomki, maliny) i grzyby, – okoliczne jeziora, które stanowią swoisty raj dla miłośników wędkarstwa, – ostoja żubrów w pobliskiej Puszczy...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 3-osobowy (3)

img3
  • za apartament od 260 PLN

img3
  • za apartament od 240 PLN

Pobyt do trzech dni ( 3 osoby ) 300 PLN / doba dostawka 60 PLN / doba Pobyt od 3 do 7 dni ( 3 osoby ) 280 PLN / doba dostawka 50 PLN / doba...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."