GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE U BOGUSIA - DOM 12os, DOMEK 8os. i POKOJE  (Domki)

Cicha 5a Kruklanki

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE U BOGUSIA - DOM 12os, DOMEK 8os. i POKOJE
telefon

509... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Kruklanki to mała miejscowość położona nad jeziorem Gołdopiwo (znajdującego się w strefie ciszy) na skraju Puszczy Boreckiej, jednego z niewielu siedlisk żubrów. Nieopodal przepływa rzeka Sapina, nadająca się doskonale na spływy kajakowe.

      Kruklanki to idealne miejsce na wypoczynek, aktywny urlop, czy poznanie uroków przyrody. W okolicy znajdują się oznakowane szlaki rowerowe.       Nasza posesja usytuowana jest w zacisznej okolicy, na uboczu miejscowości tuż przy lesie, niedaleko malowniczego DOM 12 osobowy         W czteropokojowym domu może jednocześnie wypoczywać 12 osób. Dom posiada własny ogród z liczną roślinnością. Jest możliwość przyjazdu z ukochanym czworonogiem.      Parter: salon z kominkiem oraz TV z możliwością spania dla 4 osób (2 łóżka jednoosobowe i 1 łóżko dwuosobowe); sypialnia 4 osobowa (2 łóżka dwuosobowe), duża łazienka z WC i wanną, duża łazienka z WC i natryskiem prysznicowym, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, czajnik bezprzewodowy, komplet naczyń itp.)   Piętro: 2 połączone sypialnie 3-osobowe (w każdej 1 łóżko jednoosobowe i 1 łóżko dwuosobowe)   Na terenie ogrodzonej posesji: plac zabaw...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."