Domki letniskowe nad jeziorem Gołdopiwo  (Domki)

- - Kruklanki

Domki letniskowe nad jeziorem Gołdopiwo
ilość miejsc
15 (3 domki)
ceny od
40.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

514... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Domek 4-osobowy (2)

  • za domek od 200 PLN
  • za osobę 50 PLN

Domek dla 4 osób nad samym jeziorem, 2 pokoje oddzielone ścianką i drzwiami. W domki stół, szafki, lodówka, tv, łóżka dwa pojedyncze i jedno łóżko...

czytaj więcej

  • za domek od 200 PLN
  • za osobę 50 PLN

Domek dla 4 osób, 2 pokoje oddzielone ścianką i drzwiami. W domku stół, szafki, lodówka, łóżka dwa dwuosobowe. Wynajem trzech domków dla 10 osób w...

czytaj więcej

Domek 6-osobowy (1)

  • za domek od 300 PLN
  • za osobę 40 PLN

Domek dla 6 osób nad samym jeziorem, 2 pokoje oddzielone ścianką i drzwiami. W domku stół, szafki, łóżka trzy dwuosobowe. Jeden z pokoi mieści 2...

czytaj więcej

Cennik ogólny

Domek 4 osobowy

200 PLN

Domek 6 osobowy

300 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."