Pokoje do wynajęcia Krutyń 44  (Kwatery i pokoje)

Krutyń 44 Krutyń

Pokoje do wynajęcia Krutyń 44
telefon

505... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Chcesz miło spędzić urlop na Mazurach? Zapraszamy do skorzystania z oferty wynajmu pokoi gościnnych w miejscowości Krutyń. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji, co ułatwi Państwu swobodę przemieszczania się po Mazurach, jak i zachwycania pięknem mazurskich jezior.

 

Przy naszym domu jest przestronne podwórko z wydzielonym miejscem na parkowanie samochodów oraz miejsce na grilla, badmintona i tenis stołowy. 

Pokoje są z łazienkami, telewizorem i radiem. Goście mają dostęp do aneksu kuchennego. W odległości około 100 metrów znajdują się 2 sklepy, 4 restauracje i liczne stragany z pamiątkami.

 

Zainteresowanym Gościom pomagamy organizować czas pobytu zgodnie z walorami tutejszej okolicy. Jest możliwość wynajęcia u nas rowerów. 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

www.krutyn44.pl

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."