Pokoje Gościnne "Patria" Elżbieta Pajek  (Kwatery i pokoje)

Krutyński Piecek 26 Krutyń

Pokoje Gościnne
ilość miejsc
12 (4 pokoje)
ceny od
telefon

501... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Chcieliśmy zachęcić Państwa do wypoczynku w pokojach gościnnych w Krutyńskim Piecku na Mazurach, w pobliżu Rucianego Nidy. Nasz dom położony jest niedaleko malowniczej rzeki Krutynia idealnej na spływy kajakiem. Miejscowość Krutyński Piecek to doskonała baza wypadowa do rganizacji wycieczek w atrakcyjne okolice Mrągowa, Mikołajek i Rucianego Nidy. Do Państwa dyspozycji oddajemy autentyczny mazurski samodzielny, piętrowy dom murowany po generalnym remoncie. W domy znajdą Państwo: Dwa pokoje z kuchnią i łazienką w pełni wyposażone. Pokój wyposażony jest w łóżko dwuosobowe plus kanapę, zaś pokój-jadalnia wyposażony jest w stół, kanapę, , kominek i lodówkę. Pokój dwuosobowy z łazienką lodówką  z możliwością przygotowania kawy lub herbaty (czajnik elektryczny). Dużą sypialnię z łazienką. Obszerną jadalnię z kuchnią gwarantującą możliwość gotowania i posiadającą duży stół, lodówkę, , kanapę dwuosobową, fotele. Na terenie posesji moga Państwo ponadto skorzystać z...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (1)

img3
  • za pokój od 80 PLN
  • za osobę 40 PLN

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."