Agroturystyka Dom nad Krzywym  (Agroturystyka)

Krzywe 30 Krzywe

Agroturystyka Dom nad Krzywym
ilość miejsc
20 (6 pokoi)
ceny od
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Oferujemy Państwu wspaniały wypoczynek w sercu Pojezierza Ełckiego. Znajdujemy się w miejscowości Krzywe, pełnej ciszy i spokoju oraz wspaniałego mazurskiego klimatu. To doskonałe miejsce dla osób ceniących aktywność fizyczną. Spędzą tu państwo miło czas podczas swojego wakacyjnego wypoczynku. Dokładamy wszelkich starań, by czerpali Państwo zadowolenie i satysfakcję z wyboru naszej oferty. Dom położony na granicy  Mazur i Podlasia  na 2 hektarowej działce, z własną linią brzegową nad jeziorem Krzywym , które objęte jest strefą ciszy. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane w kompleksie jezior rajgrodzkich z wieloma atrakcjami dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy, grzybiarzy, oraz osób lubiących piesze wędrówki i wycieczki rowerowe. Dzięki rozmaitym atrakcjom wypoczniesz tu w każdej porze roku. Pola, lasy i jeziora to standardowy krajobraz. Mało tego. Liczne rezerwaty znajdujące się w pobliżu tych jezior zapewniają pożądaną przez wielu ciszę i spokój. Do dyspozycji gości...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 4-osobowy (5)

img3
  • za pokój od 210 PLN

Pokój Zielony możliwość dostawki

img3
  • za pokój od 210 PLN

Pokój Niebieski Łazienka wspólna z pokojem Zielonym

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."