Domek Letniskowy Kalwa  (Domki)

Janowicza 2 Olsztyn

Domek Letniskowy Kalwa
ilość miejsc
8 (1 domek)
ceny od
telefon

784... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Domek nad jeziorem Kalwa położony na pięknej, ogrodzonej działce,idealny dla dwóch rodzin. Wolne terminy

Domek letniskowy nad jeziorem Kalwa, miejscowośc Miłuki (ok. 25 km od Olsztyna, Pasym - Szczytno). Położony na pięknej, ogrodzonej, zielonej działce o pow. 10 arów, Otaczające go lasy obfitują w bogate runo leśne,jezioro Kalwa zapewnia warunki do wędkowania. Okolica jest idealna dla turystki rowerowej i pieszej. Domek słoneczny, wykończony w drewnie, 4 pokojowy (8 osobowy).Pokoje: Duży pokój dzienny – 2-osobowa rogówka, kominek, stół, fotele, TV, radio I sypialnia - wersalka 2-osobowa, łóżko pojedyncze szafki nocne, szafa II sypialnia - wersalka 2-osobowa, drewniane szafki III sypialnia- wersalki 2osobowa szafki,Kuchnia – kuchenka elektryczna lodówka z zamrazarką ,wyposażenie (naczynia, sztućce, garnki) Łazienka – WC, prysznic, umywalka   Przy domku taras z meblami ogrodowymi - idealne miejsce do spożywania posiłków.Łódz wędkarska .duza dzialka zapewnia komfort dla miłego wypoczynku i radochę dla czworonoga.   WOLNE TERMINY   Pobyty tygodniowe, dzień przyjazdu -sobota...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 8 osobowy (1)

img3
  • za domek od 200 PLN

pokaż wszystkie  

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."