„Gdzie do snu śpiewem układają żaby”  (Domki)

Leśniki 3a Leśniki

„Gdzie do snu śpiewem układają żaby”
ilość miejsc
10 (3 domki)
ceny od
telefon

608... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Tylko teraz: 370 zł/doba - 7 doba 300,00zł!!!Zachęcamy Państwa do wypoczynku w domu całorocznym położonym 25 km od Ełku i Olecka w cichej i spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku na Mazurach nad jeziorem Przytulskim. Położenie domku daje możliwość relaksu z wędką. Nasz obiekt jest idealnym miejscem do odpoczynku i zabaw z dziećmi oraz spacerów i kąpieli w słońcu i w jeziorze. Jest on przeznaczony dla 10 osób.

 Do dyspozycji Państwa jest 10-osobowy drewniany dom letniskowy na 18 arowej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora. tylko teraz : 370 zł/doba   Zapraszamy     Przyjmuje już rezerwacje na przyszły sezon 2019 !!! - Na parterze - znajduje się salon z możliwością spania dla 2 osób wyposażony w TV, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem (płyta indukcyjna, lodówka, komplet naczyń, mikrofalówka itp.), pokój dla 2 osób, łazienka z natryskiem i wc, wyjście na taras (powierzchnia— 30 m 2 , wyposażony w duży stół i ławy do siedzenia, leżaki) - Na piętrze są dwie sypialnie, każda 3 osobowa, z jednej wyjście na taras, - Budynek znajduje się na terenie ogrodzonym, - Zwierzęta domowe po wcześniejszym ustaleniu. - Oferujemy Państwu również pościel, ręczniki w cenie. Do dyspozycji gości są: -meble ogrodowe (leżaki), -plac zabaw dla dzieci (piaskownica+zabawki, domek zabaw, huśtawka,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 3-osobowy (3)

img3
  • za domek od 330 PLN

salon, aneks kuchenny, pokój dla 2 osób, łazienka z natryskiem i wc, wyjście na taras -Na piętrze są dwie sypialnie, każda 3 osobowa, z jednej...

czytaj więcej

img3
  • za domek od 330 PLN

salon, aneks kuchenny, pokój dla 2 osób, łazienka z natryskiem i wc, wyjście na taras -Na piętrze są dwie sypialnie, każda 3 osobowa, z jednej...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."