Zobacz także

Majówkowe koncerty w Węgorzewie

A A

koncerty Węgorzewo,  węgorzewo imprezy,  koncerty w węgorzewie

Spędzacie majówkę w Węgorzewie albo jego okolicach? Nie możecie więc przegapić majówkowych koncertów w Gościńcu u Kalicha! Wystąpią Jacek Dewódzki z zespołem Kontrabanda oraz Jacek Polak z grupą Mr. Pollack.

Wielbiciele dobrego grania na pewno na początku maja chętnie odwiedzą węgorzewski Gościniec u Kalicha. Podczas długiego weekendu wystąpią tam prawdziwe legendy polskiego rocka – były wokalista Dżemu Jacek Dewódzki w towarzystwie grupy Kontrabanda, a także jeden z najlepszych polskich gitarzystów Jacek Polak i zespół Mr. Pollack.

Planujecie majówkę w Węgorzewie, a nie macie jeszcze noclegów? Ciekawe oferty znajdziecie tutaj: Noclegi w Węgorzewie

Serwis Mazury.com sprawuje patronat medialny nad koncertami.

Program majówkowych koncertów w Gościńcu u Kalicha


1 maja – Jacek Dewódzki & Kontrabanda (wstęp wolny)
Jacek Dewódzki karierę muzyczną rozpoczął w zespole Patchwork. Z Dżemem związany był od listopada 1994 roku i nagrał z nimi sześć płyt. Teraz przyszedł czas na inny projekt, jakim jest Jacek Dewódzki & Kontrabanda.

To muzyczne spotkanie osób, których doświadczenie sceniczne przedstawia dojrzałość w najwyższej postaci. Grupa powstała w 2013 roku i od razu rzuciła się w wir koncertów i pracy. Jej płyta „Live in the Small Room” w podsumowaniu 2013 roku AxunArts zajęła wysokie trzecie miejsce wśród najlepszych płyt z coverami w Polsce. Autorski materiał Jacka Dewódzkiego & Kontrabandy ukaże się jeszcze w tym roku!

2 maja – Mr. Pollack (godz. 20:00, wstęp wolny)
Mr. Pollack tworzą bracia Jacek i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip. Zespół zdobył uznanie w kraju i za granicą, koncertując w Chinach, USA, Niemczech, Belgii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do fanów grupy zalicza się Nigel Kennedy i Grzegorz Skawiński. Ten ostatni wystąpił gościnnie na najnowszej płycie zespołu zatytułowanej „Black Hawk”. Muzyków Mr. Pollack uznawani są za najlepszych instrumentalistów w swoich kategoriach – „Paganini Gitary” tak o Jacku Polaku mówią media, a perkusista Grzegorz Polak był laureatem licznych konkursów i podsumowań

Nie można więc przegapić okazji, aby na żywo posłuchać tak dobrych muzyków!

Zapraszamy więc do Gościńca u Kalicha przy ulicy Portowej 4a.

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."