Domek z ogrodem i tarasem nad Jeziorem Woszczelskim  (Domki)

Małkinie 16 Małkinie

Domek z ogrodem i tarasem nad Jeziorem Woszczelskim
ilość miejsc
5 (1 domek)
ceny od
telefon

+48... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Serdecznie zapraszamy do urokliwego, utrzymanego w stylu rustykalnym domu nad Jeziorem Woszczelskim! Dookoła las, łąki i świeże, wiejskie mleko!

Serdecznie zapraszamy do Małkinii nad Jeziorem Woszczelskim! W dwupiętrowym, murowanym domu utrzymanym w stylu rustykalnym komfortowo może zamieszkać pięć osób. Domek znajduje się w odległości 2 minut piechotą, zarówno od prywatnego kąpieliska, jak i lasu i łąk. Zadbany ogród i sala do gry w ping-ponga stanowi świetne miejsce zabaw dla dzieci. Chętnie przyjmujemy gości ze swoimi czworonogami. Do dyspozycji gości oddajemy przestronny salon z kanapą i fotelami, telewizor z dostępem do telewizji kablowej, drewniany stół z ławami, a także bar. Na miejscu zastaną Państwo w pełni wyposażoną kuchnię z lodówką i kuchenką. Na piętrze znajduje się łazienka oraz trzy sypialnie: dwuosobowa z łożem małżeńskim i balkonem, dwuosobowa z oddzielnymi łóżkami oraz pojedyncza. Zapewniamy komplet pościeli dla gości. Od frontu dom okala ukwiecony taras, na którym można spędzać wieczory przy świecach albo zorganizować grilla (na miejscu do dyspozycji gości). Posesja ogrodzona jest wysokim i gęstym...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 5-osobowy (1)

img3
  • za domek od 100 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."