Zobacz także

Mazurski Moto Show już za kilka dni!

A A

ełk mazurski moto show,  mazurski moto show ełk,  mazurski moto show

Galeria

1 / 3

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto wszystkich entuzjastów motoryzacji, jakim jest 6. Mazurski Moto Show. To jedyna taka impreza w północno-wchodniej części Polski. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę!

6. Mazurski Moto Show odbędzie się już w najbliższą niedzielę 9 sierpnia. O godzinie 9:00 zostanie zamknięta obwodnica Ełku, aby każdy mógł poczuć motoryzację.

Serwis Mazury.com sprawuje oficjalny patronat medialny nad wydarzeniem.

Szósta edycja Mazurskiego Moto Show to niesamowite pokazy i wyścigi – a także miejsce spotkania pasjonatów motoryzacji z całej Polski i z zagranicy. Na ełckiej obwodnicy pojawią się fantastyczne samochody, monster trucki, które dokonają widowiskowej destrukcji na już nie jeżdżących wrakach, oraz motocykle.

Już po raz kolejny imprezę zaszczyci swoją obecnością Rafał Pasierbka, mistrz świata w stuncie, który na swoim motorze wykonuje niewyobrażalne dla nas akrobacje!

Oprócz typowo motoryzacyjnych atrakcji, uczestnicy imprezy będą mieli do dyspozycji strefę Family, gdzie można zabrać dzieci. Pojawią się tam wszelkiego rodzaju dmuchane zamki, bungee dla najmłodszych, quady, sklepiki z zabawkami i wiele innych atrakcji.

Uczestnicy Moto Show nie tylko świetnie spędzą czas – będą mogli zrobić też coś dobrego dla potrzebujących. Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji charytatywnej, na terenie imprezy odbędzie się zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Dlaczego warto być w Ełku właśnie w tę niedzielę? Bo jest to już ostatnia edycja Mazurskiego Moto Show organizowana na obwodnicy miasta. Dlatego też trzeba być i zobaczyć co tam się dzieje.

Uwaga na utrudnienia w ruchu!

W związku Mazurskim Moto Show obwodnica Ełku będzie zamknięta od godziny 6:00 do 21:00. Organizatorzy proszą o korzystanie z przygotowanych objazdów Ełku oraz dojazdu do miasta.

Więcej informacji: mazurskimotoshow.pl

avatar

akceptuję regulamin

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."