Mazurskie safari

A A

atrakcje na mazurach,  wypoczynek na mazurach,  zwierzęta na mazurach,  atrakcje warmii i mazur,  safari mazury,  mazurskie safari,  gospodarstwo ekologiczne

Na malowniczym zboczu wzgórza widokowego w pobliżu pensjonatu "Sielanka" na Mazurach znajduje się mazurskie safari. Zoo gospodarstwa agroturystycznego to jedna z największych atrakcji turystycznych w powiecie Giżyckim.

Zwierzęta na Mazurach


Okolice pensjonatu "Sielanka", w pobliżu którego znajduje się tętniące życiem zoo, to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych w całym województwie warmińsko-mazurskim. Mazurskie safari to siedlisko życia ponad czterystu dzikich zwierząt. Turystom chcącym skorzystać z oferty pensjonatu proponuje się przejażdżkę na pace specjalnie przygotowanym do tego samochodem terenowym. Miłośnicy dzikich zwierząt podczas jazdy mogą podziwiać takie gatunki jak: konie tarpany, daniele, muflony, jelenie europejskie, mandżurskie, axi, krowy highland cattel, kucyki, dziki, lamy, kozy, owce wrzosówki a także kózki miniaturki.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą tego niezwykłego pensjonatu. Wejdź i zobacz: Pensjonat "SIELANKA"

 

Gospodarstwo ekologiczne


Gospodarstwo ekologiczne, w którym znajduje się mazurskie safari to ponad 100 hektarowy teren położony nad jeziorem Skomack Mały. Na ogrodzonej przestrzeni żyje kilkaset różnorodnych gatunków zwierząt, które można podpatrywać w naturalnych warunkach podczas jazdy specjalnie przygotowanym samochodem terenowym z przewoźnikiem. Podczas wycieczki po mini rezerwacie można przeżyć niezapomnianą przygodę jak na prawdziwym safari. Zwiedzenie zwierzyńca to obowiązkowy punkt odwiedzin każdego turysty podczas wypoczynku na Mazurach w powiecie Giżyckim. Co więcej bardzo malowniczy i zróżnicowany krajobraz jeszcze bardziej zachęca do wycieczki po mazurskim safari całą rodziną.

Zobacz także: Głosowanie na Mazury w konkursie "Polska Pięknieje"!

avatar

akceptuję regulamin

avatar

Kamil 2012-04-09 12:47 (użytkownik niezalogowany)

poprosze o link do oferty na ten temat

avatar

Monika Nn. 2012-04-04 10:21 (użytkownik niezalogowany)

Ciekawy pomysł, sama chętnie przejechałabym się terenówką po takim terenie pełnym dzikich zwierząt. Na prawdę fajna przygoda i jednocześnie można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji z życia zwierzaków. Myślę, że taka przejażdżka jest równie atrakcyjna zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych :)) ile kosztuje taka wycieczka??

avatar

Igaa 2012-04-03 16:18 (użytkownik niezalogowany)

Safari na Mazurach? Tego chyba jeszcze nie było ;) świetny pomysł i fajna przygoda a tym samym niepowtarzalna okazja zobaczenia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Uważam, że to genialny pomysł i chciałabym zobaczyć to na własne oczy!

Zobacz także

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."