Agroturystyka Miętkie Pole  (Agroturystyka)

Miętkie  59 Miętkie

Agroturystyka Miętkie Pole
ilość miejsc
6 (1 domek)
ceny od
telefon

601... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Oferujemy Państwu samodzielny dom dla 6 osób (możliwość dostawek), o powierzchni 100m 2 z kominkiem, TV satelitarną i WiFi. Siedlisko nasze położone jest na skraju spokojnej wsi Miętkie, 15 km od Szczytna i 36 km do Mrągowa. Najbliższe jezioro z plażą w odległości 2km. Powierzchnia użytkowa działki ok. 3000m2. Do Państwa dyspozycji jest duża altana z hamakiem, murowanym kominkiem, wędzarnią i miejscem do biesiadowania. Jest także miejsce na ognisko. Na terenie działki znajduje się również nasz dom.

Opis domu: Na parterze znajduje się łazienka z prysznicem, w pełni wyposażona kuchnia z lodówką i kuchenką gazową. Na piętrze znajdują się: - duża sypialnia dla trzech osób (1 podwójne łóżko + 1 pojedyncze łóżko) - mała sypialnia dla dwóch osób (2 pojedyncze łóżka) - salon wypoczynkowy z telewizorem i kominkiem, dwiema kanapami i dodatkową rozkładaną wersalką - dostępne łóżeczko turystyczne dla niemowlaka   Cennik i warunki pobytu: - 300zł za dobę - 10% zniżki za pobyt powyżej 6 dni - zakaz palenia papierosów w domu - parking na terenie posesji - wyżywienie we własnym zakresie - warunki rezerwacji do uzgodnienia Dodatkowo polecamy w naszej okolicy: - możliwość przejażdżki off road po okolicy - jazda konna (stadniny koni w odległości 6 km, 15 km) - park linowy (6km) - nurkowisko 'Nemo' - spływy kajakowe - park dzikich zwierząt Kadzidłowo (35km) - świeże ryby, jaja i miód z lokalnych gospodarstw rolnych

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6-osobowy (1)

img3
  • za domek od 250 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."