Domek do wynajęcia w Mikołajkach  (Domki)

Okrężna 21 Mikołajki

Domek do wynajęcia w  Mikołajkach
ilość miejsc
8 (1 domek)
ceny od
telefon

502... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

przy plaży

Serdecznie zapraszamy Państwa na wypoczynek  6- 8 osobowego)domku letniskowego w Mikołajkach.       Naszą ofertę kierujemy do osób, które lubią ciszę, spokój, świeże mazurskie powietrze a jednocześnie chcą mieć możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji Mikołajek. Domek znajduje się w spokojnej okolicy, niedaleko plaży miejskiej ( ok.50m), skąd do centrum miasta lub wioski żeglarskiej jest 3 min. spacerkiem. W pobliżu są liczne przystanie, wypożyczalnie sprzętu wodnego, tawerny, kafejki i restauracje. Domek znajduje się na ogrodzonej działce, z miejscem na samochód i grill. Doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.     Wyposażenie domku : - przestronne poddasze z kominkiem i balkonem oraz z TV , gdzie znajdują się 2 łóżka dwuosobowe , oraz 2 wygodne materace 90 cm (dostawki) - oddzielna sypialnia  z łazienką i z TV - w pełni wyposażony aneks kuchenny ( 2lodówki, kuchenka indukcyjna, czajnik, mikrofalówka, naczynia itp.) z...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 6-osobowy (1)

img3
  • za domek od 50 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."