Domki Campingowe "BAJKOWY OGRÓD"  (Domki)

Kościuszki 17 Mikołajki

Domki Campingowe
ilość miejsc
20 (0 pokoi)
telefon

698... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Oddajemy do Państwa dyspozycji 4 domki campingowe/ holenderskie 4-osobowe. Każdy z nich wyposażony jest w:     2 sypialnie (sypialnia z łóżkiem podwójnym - małżeńskim oraz sypialnia z łóżkiem piętrowym)     w pełni wyposażoną kuchnię (lodówka, kuchenka gazowa, czajnik, zastawa stołowa, garnki)     łazienkę (WC, umywalka, prysznic)     salon z TV,  kanapą wypoczynkową wraz z częścią jadalną Posiadamy także domki letniskowe drewniane 2 lub 4-osobowe (jednopokojowe w zabudowie bliźniaczej) z tarasem oraz obok wspólna łazienka (WC, umywalka, prysznic) i aneks kuchenny (lodówka, kuchenka gazowa, czajnik, zastawa stołowa, garnki)                         Przed każdym domkiem jest ława do biesiadowania z parasolem i grill.  W naszym ogrodzie znajdziecie Państwo również mały plac zabaw dla dzieci i piaskownice.  Domki znajdują się na spokojnej dzielnicy domów jednorodzinnych a jednocześnie tylko 5 min pieszo do Centrum i 10 min na plażę.  Cennik Cena...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."