Mazury Chillout  (Domki)

Skorupki 139 Ryn

Mazury Chillout
ilość miejsc
144 (12 domków)
ceny od
590.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

519... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Wielkanoc

Wielkanoc na Mazurach w pięknym domu z bala

 

Jeżeli zastanawiasz się gdzie i w jaki sposób spędzić święta Wielkanocne ? Koniecznie rozważ tę propozycje.

W codziennej zabieganej rzeczywistości często brakuje nam czasu na wspólne rozmowy, odpoczynek, cieszenie się swoją obecnością w gronie najbliższych Ci osób. To one są najważniejsze w twoim życiu. Właśnie dlatego warto sprawić radość najbliższym, ale także rodzicom, babci, dziadkowi i zorganizować Święta również dla szerszego grona 2 - 4 rodzin – ten dom jest idealnym do tego miejscem.

Położony w otoczeniu pięknej Mazurskiej przyrody, w pobliżu jeziora, w brzozowym lasku sprawia, że odpoczywasz, odzyskujesz siły, a twoi bliscy nabierają przekonania, że są dla Ciebie ważni.

Cały dom jest tylko do waszej dyspozycji, bez gości hotelowych za ścianą, bez komercji, rozpraszaczy od tego co naprawdę istotne. Dzieciaki przestają patrzeć w ekran, sieć nie atakuje nas sygnałami nadejścia nowych wiadomości. Zaczynamy inaczej na siebie patrzeć, interesować się sprawami naszych bliskich, grać w planszówki uśmiechać się – i tak powstają chwile, które będą nam towarzyszyć przez wiele lat.


Święta dają Ci do tego wyjątkową okazje.

Jeżeli chciałbyś tak przeżyć te Święta – napisz, zadzwoń już dziś – mamy tylko jeden taki dom.

Cena 99zł/osobę/dobę przy 10 gościach.  

Jednorazowa opłata za przygotowanie domku 400zł/pobyt
Na hasło „Wielkanoc2019” – 400zł rabatu przy 4 dniowym pobycie.

 

 

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."