Tałty Wypoczynek Nad Jeziorem  (Kwatery i pokoje)

Tałty 25 Tałty

Tałty Wypoczynek Nad Jeziorem
ilość miejsc
20 (8 pokoi)
ceny od
45.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Mikołajki, Tałty- turystyczna wieś na szlaku jezior mazurskich

Witam, mamy dla państwa do zaoferowania pobyt w malowniczo położonej mazurskiej wsi Tałty, nad jeziorem Tałty(Mikołajki). Wieś znajduje się około 3 km od żeglarskiej stolicy Polski Mikołajek.   Przedmiotem oferty są pokoje do wynajęcia 2-3 osobowe (w pokoju prysznic z WC), TV, Internet WiFi, wspólna kuchnia, jadalnia, duży grill, parasol, huśtawki, plac zabaw, piaskownica, rowery, miejsce na ognisko, taras z widokiem na jezioro oraz mnóstwo ogrodzonej wolnej przestrzeni, 50 m do sklepu. Dodatkowo własny dostęp do jeziora(20m), oraz plaża wiejska, pomost, kajaki, rowerek wodny. Możliwość zabrania ze sobą własnego sprzętu wodnego, łódki, skutera, quada itp.   Wiele atrakcji w okolicy takich jak: - Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - Aqua Park Tropikalna w Hotelu Gołębiewskim - zamek krzyżacki w Rynie - Wilczy Szaniec w Gierłoży - Galindia wioska Wikingów - Rejsy statkami po Wielkich Jeziorach Mazurskich - mnóstwo jezior i dzikiej przyrody - spływy...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (8)

img3
  • za pokój od 80 PLN
  • za osobę 40 PLN

img3
  • za pokój od 80 PLN
  • za osobę 40 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."