Pokoje Gościnne E&M  (Kwatery i pokoje)

Słoneczna 13 Mikołajki

Pokoje Gościnne E&M
ilość miejsc
16 (4 pokoje)
ceny od
60.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapewniamy naszym gościom wypoczynek w komfortowych pokojach gościnnych i apartamentach

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w Mikołajkach-stolicy Mazur,krainy wielkich jezior i atrakcji turystycznych: * Park Dzikich zwierząt w Kadzidłowie - 15km * Galindia -17km * Rzeka Krutynia (spływy kajakowe oraz łodziami) * "Góra Czterech Wiatrów-stok zjazdowy dla narciarzy z wyciągiem -18km * Centrum Kongresowo Wypoczynkowe Zamek w Rynie-17km * Puszcza Piska,Ruciane Nida W sezonie letnim zapraszamy na atrakcje kulturalne: * Koncerty Szantowe i Piosenki Żeglarskie * Piknik Country * Dni Mikołajek z paradą statków (pokazy sztucznych ogni) * Mazurski Rajd Samochodowy OFERTA NOCLEGOWA: * 16 miejsc w 7 pokojach * 3-pokojowy apartament dla 8-os./osobne wejścia do pokoi/,aneks kuchenny,TV,dwie łazienki 3 pokoje o podwyższonym stardzie dla par oraz apartament 6-10 osobowy sladajacy się z 3 pokoi, sali kominkowej, jadalni, pokoju kawowego oraz kuchni PARTER: * 3 pokoje 2-os.z TV,łazienka/prysznic,wc,umywalka/ * aneks kuchenny do wspólnego uzytku * salon relaksu...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (3)

img3
  • za pokój od 40 PLN

img3
  • za pokój od 40 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."