Dom Na Górce, mieszkanie, domek holenderski, nad jeziorem, Mikołajki  (Kwatery i pokoje)

Inulec 9 Mikołajki

 Dom Na Górce, mieszkanie, domek holenderski, nad jeziorem, Mikołajki
ilość miejsc
12 (3 pokoje)
ceny od
telefon

609... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

ZAPRASZAMY NA WYPOCZYNEK w malowniczej miejscowości INULEC  niedaleko MIKOŁAJEK Do zaoferowania  mamy:   1. Samodzielne mieszkanie   Całoroczne, komfortowo urządzone mieszkanie, z tarasem i widokiem na jezioro, z dwiema niezależnymi sypialniami, z obszernym salonem (również z możliwością spania) z RTV wraz z aneksem kuchennym w pełni wyposażonym i łazienką.    Cena mieszkania : 2  osoby - 200 zł/doba  3 osoby - 250 zł/doba  4 osoby - 300zł/doba powyżej 4 osób, każda następna 50 zł/ doba  + opłata klimatyczna   2.Dom nowowybudowany.   Dom posiada 2 sypialnie (jedna z podwójnym łóżkiem, druga z dwoma pojedynczymi łóżkami), łazienkę z prysznicem i WC, w pełni wyposażony aneks kuchenny (kuchenka, lodówka, naczynia itd.) oraz przestronny salon z TV również z możliwością spania. Cena domu:  2- 3 osoby- 200zł/ doba                        4 osoby- 250zł/ doba...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 6-osobowy (1)

  • za apartament od 200 PLN
  • za osobę 200 PLN

Apartament z widokiem na jezioro. Podane ceny są cenami za całe mieszkanie. Cena mieszkania: * 2 osoby - 200zł/ doba * 3 osoby- 250zł/doba...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."