Pokoje na Słonecznej  (Kwatery i pokoje)

Słoneczna 3 Mikołajki

Pokoje na Słonecznej
ilość miejsc
16 (1 apartament)
ceny od
45.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

601... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Apartament i pokoje na Słonecznej. Przytulnie i komfortowo. Domowa atmosfera. Ok. 500 m do pięknej plaży i portu. Pokoje z łazienkami. Ogródek, grill. Serdecznie zapraszamy!

Apartament oraz pokoje na Słonecznej 3   Lokalizacja w spokojnej dzielnicy zapewnia ciszę i spokój podczas wypoczynku, a ponieważ Mikołajki to bardzo kameralne miasto, spacer do centrum nie zabierze naszym gościom więcej, niż 5 minut.   Nasz dom, przy ul Słonecznej 3, z ładnym ogrodem, znajduje się w odległości ok.500 m od centrum Mikołajek, w spokojnej dzielnicy.  Oferujemy Państwu nowy 4-osobowy apartament oddany do użytku w marcu 2018r. z aneksem kuchennym i łazienką oraz oddzielnym wejściem, 6 nowocześnie umeblowanych pokoi. Każdy pokój posiada własną łazienkę. W apartamencie oraz każdym pokoju znajdują się: szafa na ubrania, stolik, krzesła, szafki z lampkami nocnymi, telewizor, lodówka, czajnik, Wi-Fi.   Dla gości dostępny jest niewielki ogród, grill, miejsce do zabawy dla dzieci, miła atmosfera.   Apartament posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, dla gości naszych pokoi oferujemy dostęp do wspólnej w pełni...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 4-osobowy (1)

  • za apartament od 275 PLN

W marcu 2018 roku do dyspozycji naszych Gości oddaliśmy nowy, 4 osobowy apartament z wyposażonym aneksem kuchennym oraz toaletą. W apartamencie...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."