Pokoje U Emili  (Kwatery i pokoje)

Tałcka 12B Mikołajki

Pokoje U Emili
ilość miejsc
4 (2 pokoje)
ceny od
150.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

530... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Nowo powstały obiekt w Mikołajkach oferuje pokoje do wynajęcia dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe. Pokoje gościnne znajduja się na ul. Tałckiej 12 B. Obiekt ogrzewany jest całorocznie.  Wyposażeniem pokoi jest TV, łóżka, lampki nocne, szafki, stoliki, krzesła oraz ręczniki.  W każdym z pokoi jest łazienka. Kuchnia ogólnodostępna z pełnym wyposażeniem.  Do wyposażenia również należy odkurzacz, deska do prasowania, żelazko, suszarka na ubrania.  W obiekcie znajduje się salon, miejsce gdzie można odpocząć, zjeść śniadanie czy też obiad. W salonie znajduje się mały kącik zabaw dla dzieci.  Na terenie obiektu znajduje się miejsce wypoczynkowe na świeżym powietrzu, altanka, miejsce na grilla.  Znajduje się również plac zabaw dla dzieci ( piaskownica, ślizgawka, bujawka) oraz zabawki typu- piłki, badminton, hamaki, bramka do piłki nożnej.  Z obiektu do centrum Mikołajek jest ok 1300m  Z obiektu do plaży jest ok 600m.  Obiekt posiada MELEX. Pojazd którym można dostać się...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (2)

img3
  • za pokój od 150 PLN

img3
  • za pokój od 150 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."