Gościniec AS. Wynajem pokoi.  (Kwatery i pokoje)

Osiedle na górce 7 Mikołajki

Gościniec AS. Wynajem pokoi.
telefon

691... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty wypoczynkowej w żeglarskiej stolicy Polski - Mikołajkach. Nasz obiekt noclegowy położony jest w odległości 300m od lasu, zaś 100 m od jeziora Mikołajskiego. W pobliżu naszej posesji znajduje się także kąpielisko, pomost cumowniczy i wędkarski oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Do Gościńca AS zaprasza właściel - artysta, który posiada autorską galerię rzeżby i malarstwa. Z przyjemnością zapozna on swoich Gości z własną twórczością.   Zapraszamy na stronę http://www.czeslawszyc-galeria.too2.pl/     W naszej ofercie znajdą Państwo: Pokoje 2-osobowe Studio 2-osobowe, 2-pokojowe Salon 3-osobowy z częścią wypoczynkową i sypialną Salon 3-osobowy na poddaszu Aneks kuchenny Pokój gościnny z kominkiem Grill Rowery Wyposażenie pokoi obejmuje łazienkę, lodówkę, taras, TV-SAT oraz bezprzewodowy internet. Dodatkowo organizujemy spływy kajakowe po rzece Krutynia, wycieczki piesze. Istnieje możliwość jazdy konnej, przejażdżek bryczką oraz zorganizowania ogniska i grillowania na działce. Cennik: koszt pobytu jednej osoby - od 35 zł do 100 zł rabat 10% przy wypoczynku tygodniowym rabat 20% przy wypoczynku dwutygodniowym rabat 50% przy wypoczynku posezonowym IX-V z wyłączeniem okresu świąt państwowych dopłata 20% przy pobycie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."