Pensjonat Fregata  (Pensjonaty)

Papieża Jana Pawła II  2B Mikołajki

Pensjonat Fregata
ilość miejsc
36 (18 pokoi)
ceny od
telefon

505... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Pensjonat Fregata zlokalizowany jest w centrum Mikołajek które leżą na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Pensjonat jest nowo powstałym obiektem o wysokim standardzie. Atutem Fregaty jest jej lokalizacja oraz dostępność atrakcji turystycznych będących głównym celem odwiedzających. Lokalizacja umożliwia zaspokojenie potrzeb i wymagań każdego z gości. Łatwa i szybka dostępność zarówno do jezior, atrakcji wodnych, lasów jak również do miejsc rozrywki.   Pensjonat Fregata oferuje przestronne i komfortowe pokoje dwuosobowe oraz dwuosobowe z dostawką.   Pokój dwuosobowy STANDARD - Przytulny pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami. W każdym pokoju znajduje się łazienka, lodówka, TV, WiFi, balkon.   Pokój dwuosobowy COMFORT - Duży, przytulny pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami.       W każdym pokoju znajduje się łazienka, lodówka, TV, WiFi, balkon.   Pokój dwuosobowy z jednoosobową dostawką – pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami oraz rozkładaną sofą jednoosobową. W skład...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (18)

img3
  • za pokój od 200 PLN

img3
  • za pokój od 200 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."