Marina Amax  (Porty i przystanie)

Aleja Spacerowa 7 Mikołajki

Marina Amax
telefon

421... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM

Serdecznie zapraszamy wszystkich żeglarzy do cumowania przy kei Hotelu Amax w Mikołajkach! Nasza oferta skierowana jest do osób ceniących sobie spokój oraz idealne warunki do rodzinnego wypoczynku. Oprócz miejsca przy kei, na naszych Gości czeka słynąca ze wspaniałej kuchni restauracja hotelowa, Garden Bar, dwa baseny: wewnętrzny oraz na zewnątrz, jacuzzi sauna sucha, Instytut SPA, plac oraz pokój zabaw dla dzieci. Pobyt dzieci uświetni ciekawy program animacji w okresie letnim. Do dyspozycji żeglarzy oddajemy 12 miejsc postojowych dla żaglówek, jachtów motorowych oraz innych jednostek pływających.   Cena obejmuje: - miejsce na wyłączność przy hotelowej keji - korzystanie z przyłącza elektrycznego oraz wodnego bez limitu - korzystanie z toalety i natrysków - korzystanie z basenu zewnętrznego, wewnętrznego, sauny suchej oraz jacuzzi - stały rabat w wysokości 15% na wszystkie usługi świadczone w hotelu - parking - możliwość korzystania z bogatego programu atrakcji dla dzieci i...

strona www:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."