Agotrurystyka ALEKSANDRA  (Agroturystyka)

Giżycka 48 Miłki

Agotrurystyka ALEKSANDRA
telefon

668... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standardDysponujemy:

PARTER:

    Apartament z oddzielnym wejściem złożony z: wyposażonej kuchni, łazienki i dwóch pokoi (1A -2 osoby na 2 odrębnych łóżkach i 1B -4 osoby na 2 łóżkach piętrowych).

PIĘTRO:

    Oferujemy pokoje z łazienkami:
1x czterosobowy (4 łóżka), 2x dwuosobowy (duże łóżka małżeńskie) i jednoosobowy (wersalka).
Oferujemy standard na poziomie wymogów Unii Europejskiej. Wyposażenie; ciepła woda przez cały dzień, salonik z lodówką czajnikiem i naczyniami,  salon z kominkiem i TVsat.
Kajak  i łódka w cenie pokoju 1 godz. dziennie.

POLE BIWAKOWE zawiera sanitariaty i przyłącza do kamperów i przyczep, miejsca na namioty. Całość nad jeziorem, teren oświetlony.


Cennik:

pokoje 35 zł od osoby
namiot 6zł+4zł za osobę
kamper 10zł+4zł/osobę
samochód 2zl/dobę

ZAPRASZAMY!

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."