Gospodarstwo Agroturystyczne U SŁAWKA  (Agroturystyka)

Probark Nowy 12 Probark Nowy

Gospodarstwo Agroturystyczne U SŁAWKA
ilość miejsc
15 (5 pokoi)
ceny od
telefon

514... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Malowniczo położone gospodarstwo agroturystyczne, w którym może wypoczywać równocześnie nawet 15 osób. W tym miejscu można naprawdę poczuć magię Mazur i wypocząć nad jeziorem w strefie ciszy.

O NAS: Serdecznie zapraszamy Państwa do naszego całorocznego gospodarstwa agroturystycznego. Jest ono urokliwie położone na półwyspie jeziora Juksty, z dala od innych zabudowań w miejscowości Nowy Probark k. Mrągowa. Gospodarstwo „U Sławka” znajduje się w strefie ciszy, więc relaksu nie zaburzy hałas silników łodzi motorowych. Gospodarstwo jest rodzinnym przedsięwzięciem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby czuli się Państwo tak swobodnie jak we własnym domu. W naszym gospodarstwie może wypoczywać jednocześnie nawet 15 osób, jednak usytuowanie pokoi pozwala na zachowanie prywatności wszystkich gości i świetny wypoczynek. Przewidzieliśmy także miejsca integracyjne, gdzie mogą Państwo spędzić czas ze znajomymi lub poznać pozostałych gości.   SZCZEGÓŁOWY OPIS OBIEKTU: Na parterze przygotowaliśmy trzy pokoje 2-osobowe – 2 z tych pokoi posiadają osobne wyjścia do ogrodu z widokiem na jezioro. Do dyspozycji przeznaczyliśmy 2 łazienki z natryskiem i...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (3)

img3
  • za pokój od 45 PLN
  • za osobę 40 PLN

Pokój znajduje się na parterze, ma bezpośrednie wyjście na zadaszony taras. Łazienka i kuchnia są wspólnego użytku.

img3
  • za pokój od 45 PLN
  • za osobę 40 PLN

Pokój znajduje się na parterze, ma bezpośrednie wyjście na zadaszony taras. Łazienka i kuchnia są wspólnego użytku.

pokaż wszystkie  

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."