Mazurska Chatka  (Agroturystyka)

Zyzdrojowy Piecek 17k Zyzdrojowy Piecek

Mazurska Chatka
ilość miejsc
12 (4 domki)
ceny od
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zapraszamy do wypoczynku w domkach z bali położonych obok malutkiej wioski, z dala od zgiełku miejskiego. Wokoło puszcza i jeziora.

Mazurska Chatka         Zapraszamy serdecznie na wypoczynek w przepięknej okolicy na skraju Puszczy Piskiej aby zamieszkać w skansenowym domku  umieszczonym wśród sosen i świerków. Na przepięknej 0,5ha działce otoczonej z trzech stron Puszczą Piską mieszczą się trzy domy z bali. Na terenie znajdują się: plac zabaw z domkiem, drabinkami i zjeżdżalnią, piaskownicą , huśtawki,  stoły z ławkami w plenerze i grille przy każdym domku, stacjonarny grill z wędzarnią, altana, duże ognisko z rusztem skąd roztacza się rozległa, przepiękna panorama na pola, lasy , w oddali stadnina koni z innymi różnymi zwierzętami przyjaznymi dzieciom np. osłem, kucami (wstęp wolny). Urokliwe położenie naszych domów stanowi raj dla grzybiarzy, wędkarzy, cyklistów,miłośników koni, ludzi ceniących uroki natury itp. Od jeziora Zyzdrój Wielki leżącego na szlaku Krutyni dzieli nas ok. 1km marszu Puszczą Piską. Do jeziora Świętajno które posiada...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 2-osobowy (1)

  • za domek od 200 PLN
  • za osobę 60 PLN

"Sando" dla 2-4 osób.W samodzielnej połowie domku znajduje się pokój dzienny z kanapą rozkładaną,kominek, Tv, aneks kuchenny w pełni wyposażony...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."