Nad jeziorem juksty  (Agroturystyka)

Czerwonki 2 Mrągowo

Nad jeziorem juksty
ilość miejsc
18 (5 pokoi)
ceny od
telefon

608... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (1)

  • za pokój od 80 PLN
  • za osobę 40 PLN

Pokój z łazienką 18m2,z TV, lodówką,czajnikiem, cena za 2osoby 80-90zł/nocleg.

Apartament 3-osobowy (2)

  • za apartament od 120 PLN
  • za osobę 45 PLN

Apartamenty 37m2 na piętrze,1pokojowe wyższy standard z kuchnią, łazienką,TV i tarasem, cena za 3 osoby 120-140zł/nocleg

  • za apartament od 120 PLN
  • za osobę 45 PLN

Apartament 1pok. na piętrze 37m2 z kuchnią i łazienką wyższy standard, pobyt 3 osób 2 tygodniowy 120zł/nocleg.

Apartament 4-osobowy (1)

  • za apartament od 110 PLN

Cena 3 osób 120zł/noc lub 2tyg. dla 3osób 110zł/nocleg.Przestronne apartamenty37m2 na parterze, z kuchnią , łazienką,TV i tarasem, 1pokojowe o...

czytaj więcej

Domek 4-osobowy (1)

  • za domek od 120 PLN
  • za osobę 35 PLN

Domek 2pokojowy 4osobowy, 50m2 średni standard z kuchnią i łazienką,TV,cena za 4osoby noclegu 140zł.

Cennik ogólny

Pokój 2-osobowy

80 PLN

Apartament 3-osobowy

120 PLN

Apartament 4-osobowy

110 PLN

Domek 4-osobowy

120 PLN

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."