Domki letniskowe na Zielonym Wzgórzu  (Domki)

Dłużec 56A Dłużec

Domki letniskowe na Zielonym Wzgórzu
ilość miejsc
14 (2 domki)
ceny od
telefon

695... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Serdecznie zapraszamy Państwa do wypoczynku w domkach całorocznych na Zielonym Wzgórzu, które położone jest na Pojezierzu Mazurskim.

Zielone Wzgórze     Nasze domki znajdują się w miejscowości Dłużec nad pięknym jeziorem Dłużec. Jezioro położone jest na szlaku kajakowym Krutyni, około 15 km od Mrągowa. Oferujemy Państwu: Dwa domki całoroczne "Ola" i "Maja"   1. Domek całoroczny "OLA" - 7 osobowy, na parterze salon z kuchnią, łazienką oraz piękny i przestronny taras, na piętrze są 3 sypialnie:  pokój z łóżkiem podwójnym  pokój z dwoma łóżkami pojedyńczymi  pokój z łóżkiem podwójnym i pojedyńczym Domek jest wykonany z bala. Wyposażony nowocześnie: w mebelki, AGD i TV.       2. Domek całoroczny "MAJA" - 7 osobowy, na parterze salon z kuchnią, łazienką oraz piękny i przestronny taras, na piętrze są 3 sypialnie: pokój z łóżkiem podwójnym pokój z dwoma łóżkami pojedyńczymi pokój z łóżkiem podwójnym i pojedyńczym Domek jest wykonany z bala. Wyposażony nowocześnie: w mebelki, AGD i TV.   Do dyspozycji w ramach każdego domku jest również: 1. staw,...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 7-osobowy (2)

img3
  • za domek od 400 PLN

Domek z drewna, nowocześnie urządzony. Jest w pełni wyposażony w ładne meble, AGD i telewizję cyfrową.

img3
  • za domek od 400 PLN

Domek z drewna, nowocześnie urządzony. Jest w pełni wyposażony w ładne meble, AGD i telewizję cyfrową.

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."