Dom 6-7os.100m.jezioro,pomost,do centrum 5 km.  (Domki)

Wierzbowo 29 Mragowo

 Dom 6-7os.100m.jezioro,pomost,do centrum 5 km.
telefon

881... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

  Paradis Mazur -dom (6- 7 os.) do  jeziora 100m.pomost,łagodny brzeg 5 km. od centrum Mrągowa-można rownież doplynoc Kanu- tylko 40-50 minut. Idealne miejsce do odpoczynku od stresu,smogu i miejskiego zgiełku. Jak rownież do aktywnego wypoczynku... . wymarzone miejsce dla wedkarzy. Teren 2,000 m²- ogrodzony i bezpieczny dla dzieci. Duzo miesca do parkowania samochodow.           Dom w calości  przeznaczony jest do Panstwa dyspozycji. Lodz-Kanu 3 os. w cenie wynajmu         Naszym Gościom oferujemy:   *salon z kominkiem *3  sypialnie 2os.+ dostawka *kuchnia w pelni wyposazona ( +zmywarka)- duza jadalnia z tarasem *duza łazienka+ pralka *2 tarasy od strony jadalni i od glownego wejscia. * pościel w cenie wynajmu  * piaskownica, huśtawka - hamak, huśtawka Hollywood (mała dla dzieci) * 2  Grille przenosne *~Kanu w cenie wynajmu~     Info...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."