BURSA MIĘDZYSZKOLNA  (Internaty, schroniska)

Mrongowiusza 65b Mrągowo

BURSA  MIĘDZYSZKOLNA
telefon

741... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

W naszej Bursie funkcjonuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe (w okresie wakacji). Jest to doskonała baza do letniego wypoczynku i wycieczek dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Proponujemy 140 miejsca noclegowe - pokoje 2,3,4 osobowe. Istnieje możliwość przygotowania posiłków we własnym zakresie (pomieszczenie kuchenne), korzystania z 3 świetlic. W schronisku na każdej kondygnacji znajduje się przestronna łazienka i toaleta. Placówka otoczona jest pięknym parkiem, w którym można organizować ogniska, rozgrywki w piłkę siatkową. Bursa udostępnia stół do tenisa stołowego oraz salę telewizyjną, WiFi, siłownię i miejsce na rowery na terenie posesji. Cennik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego: Młodzież szkolna i akademicka, nauczyciele, nauczyciele emerytowani: 25,00 zł. Pozostali obywatele: 30,00 zł. Opłaty: Jednorazowa opłata za pościel wynosi 5,00 zł. Opłata za pobyt zwierzęcia - 6,00 zł. Dzieci w wieku od 0 do 3 lat -...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Restauracje w okolicy

zwińzobacz wszystkie

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."