Gościniec Nad Stawem  (Pensjonaty)

Nikutowo 11 Mrągowo

Gościniec Nad Stawem
ilość miejsc
23 (8 pokoi)
ceny od
telefon

508... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

  Przyjeżdżając do nas wiosną powita Cię śpiew licznych ptaków, latem do Twojego słuchu dojdzie rechot żab, jesienią pożegnasz odlatujące dzikie kaczki, zaś zimą zobaczysz piękne skute lodem jeziora oraz białą szadź. Gościniec jest położony dwa kilometry od centrum Mrągowa przy jeziorze Sutapie Wielkie.     Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.   Gościniec "Nad Stawem" jest miejscem zasługującym na szczególną uwagę wszystkich, którzy cenią sobie swojską kuchnię oraz lubią przebywać w otoczeniu nieskazitelnej natury. Gwarantujemy Państwu urlop spędzony w wysokim standardzie oraz wypoczynek w miłej rodzinnej atmosferze.   Oferujemy pokoje dwu, trzy oraz cztero osobowe Każdy pokój z łazienką i prysznicem.    Gwarantujemy niskie ceny najmu wraz z wyżywieniem dla pracownikow w delegacji.   Specjalizujemy się w organizowaniu wesel, komunii, okazji rodzinnych,spotkań biznesowych, imprez firmowych itp. Wszystkie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (4)

img3
  • za pokój od 50 PLN

img3
  • za pokój od 50 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."