Muzeum w Morągu organizuje noc z Herderem

Muzeum w Morągu organizuje noc z Herderem

Aby uczcić 272. rocznicę urodzin swojego patrona, muzeum w Morągu organizuje nocne spotkanie z jego twórczością. Udział w imprezie jest bezpłatny!

Muzealna Noc z Herderem organizowana jest w Morągu już po raz ósmy! Celem imprezy jest przybliżenie szerokiej publiczności życia i twórczości oświeceniowego filozofa Johanna Gottfrieda Herdera. Wybitny twórca urodził się i mieszkał w Morągu przez pierwszych osiemnaście lat swojego życia.

Z okazji 272. rocznicy urodzin słynnego mrągowianina, muzeum organizuje spotkanie „Herder na ludowo”. Rozpocznie się ono 20 sierpnia wieczorem – za kwadrans ósma – złożeniem kwiatów pod pomnikiem. Osoby, które zdecydują się na odwiedzenie muzeum, będą mogły zobaczyć między innymi „Śpiewnik Weimarski”, czyli starodruk opracowany przez Herdera w 1795 roku.

W programie nocy muzealnej znalazł się również recital fortepianowy oraz zwiedzanie muzeum w towarzystwie kustosza. Tego wieczoru wszyscy goście muzeum będą mogli wziąć udział w grach, zabawach, warsztatach i konkursach, którym ma towarzyszyć muzyka folklorystycznego zespołu Warmianki.

Ważnym punktem wieczoru będzie otwarcie wystawy poświęcone sztuce ludowej Warmii i Mazur. Przedstawi ona wyroby miejscowych artystów i rzemieślników, którzy tworzyli rzeźby, tkaniny i kafle. Dzięki nim mieszkańcy wsi mogli spełnić swoją potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami.

Szczegółowy program Muzealnej Nocy z Herderem (20.08.2016):
19:45 uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem J. G. Herdera
20:00 otwarcie wystawy pt. „Galeria Sztuki ludowej Warmii i Mazur”
20:45 pokaz starodruku „Śpiewnik Weimarski” opracowanego przez J. G. Herdera oraz oryginalnego wydania „Pieśni ludowych Herdera” z początku XIX w.
21.00 Muzyka w pałacowych pokojach pt. „Herderowskie ballady w twórczości kompozytorów Romantyzmu” – recital fortepianowy Jana Strzałkowskiego
22:30 zwiedzanie muzeum z kustoszem
18:00-22:00 warsztaty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, przebieranki w stroje historyczne i zbroję – dziedziniec pałacowy oraz sale edukacyjne

Źródło: muzeum.olsztyn.pl

Następny artykuł Pogoda na wrzesień 2016

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!