Dom Letniskowy  (Domki)

Modrzewiowa 9 Narty

Dom Letniskowy
ceny od
300.00 PLN
telefon

692... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do wypoczynku w naszym trzykondygnacyjnym domu letniskowym położonym nieopodal jeziora Świętajno k. Nart niezwykle cenionego szczególnie dla celów nurkowania. Nasza  miejscowość znajduje się w kompleksie puszczy napiwodzko-ramuckiej na trasie Szczytno-Jedwabno.   Opis oferty PIĘTRO: 1. pokój 2-osobowy, łazienka, kuchnia, salon z kominkiem, balkon, taras nasłoneczniony 30 m2 PODDASZE: 2 pokoje 2-osobowe, 1 pokój 3-osobowy, WC ILOŚĆ MIEJSC: max.10 Wyposażenie KUCHNIA z kuchenką elektryczną, lodówka, mikrofalówka, czajnik elektryczny, naczynia, sztućce itp. ŁAZIENKA z WC i prysznicem,suszarka SYPIALNIE z pojedynczymi łóżkami PODWÓRKO OGRODZONE: huśtawka, hamak, piaskownica,grill   Cena 400zł. za domek za dobę Warunki rezerwacji Przedpłata na konto w kwocie 25% ceny pobytu   Kontakt tel.: 695 898 573 W okolicy Jezioro Świętajno k. Nart, zamek Szczytno, zamek Nidzica Serdecznie zapraszamy i życzymy Państwu...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."