Pokoje gościnne u Lidki  (Kwatery i pokoje)

Długa 34 Narty

Pokoje gościnne u Lidki
ilość miejsc
11 (3 domki)
ceny od
130.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

506... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

      Pokoje gościnne znajdują się w miejcowości agroturystycznej Narty położone 30 km od Nidzicy i 16 km od Szczytna.    Do państwa dyspozycji są trzy pokoje: 1.   Na parterze znajduje się czteroosobowy pokój który posiada dwa łóżka pojedyncze i jedno podwójne. Pokój posiada lazienke i w pełni wyposażoną kuchnią. Pokój posiada taras z widokiem na jezioro. 2.   Na pierwszym piętrze znajduje się pokój  czteroosobowy z łazienką i aneksem kuchennym.Pokój posiada tarasem z widokiem na jezioro. Pokoj jest wyposażony w dwa łóżka pojedyncze i jedno podwójne.  3.  Na pierwszym piętrze znajduje się pokój  trzyosobowy z balkonem i łazienką oraz aneksem kuchennym. Pokój posiada jedno łóżko pojedyncze i jedno podwojne.  Pokoje na pierwszym piętrze posiadają również w pełni wyposażoną kuchnie, która znajduje się w osobnym pomieszczeniu.                                                                     CENNIK.                    1)...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 4-osobowy (3)

img3
  • za pokój od 200 PLN

Pokój 4-osobowy na parterze z łazienką i kuchnią oraz tarasem z widokiem na jezioro Narckie (Świętajno).

img3
  • za pokój od 180 PLN

Pokój 4-osobowy na pierwszym piętrze z łazienką, aneksem kuchennym i tarasem z widokiem na jezioro Narckie (Świetajno).

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."