KOMFORTOWY DOMEK MAZURY - NATERKI  (Domki)

Ametystowa 7 Naterki

KOMFORTOWY DOMEK MAZURY - NATERKI
ilość miejsc
11 (1 domek)
ceny od
telefon

604... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Dom wynajmowany na weekendy 500 zł doba - do  8 osób  plus  sprzęt 60 zł  doba Pobyty dłuższe  do 8 osób  400 zl  za dobę  plus  sprzęt 60 zł za dobę Powyżej 8 osób dopłata  50 zł  za  osobę  za dobę   Maksymalnie  może przyjechać  11 osób      Oferujemy Państwu -4 pokoje (salon , 3 komfortowe sypialnie z szerokimi łożami francuskimi) Na górze  2  sypialnie przechodnie      Dodatkowe miejsca do spania w salonie( dla 4 osób)     kuchnia z pełnym wyposażeniem(2 duże lodówki,kuchenka z piekarnikiem)     łazienka z WC,dodatkowo WC. Do dyspozycji :     Platforma Cyfrowa Polsatu  w salonie      Sprzęt wodny(łódź, 2 kajaki) 2 rowery górskie          50 m do jeziora(duże molo z brzegiem trawiastym      100 m do pola golfowego(plac zabaw dla dzieci na polu)     Teren ogrodzony 1300 m, wokół las, strefa ciszy.     Meble ogrodowe, grill.     Plac zabaw dla dzieci (piaskownica , zjezdzalnia ,huśtawki Dom nie przystosowany dla osób niepełnosprawnych      13 km do Olsztyna     10km...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 11-osobowy (1)

img3
  • za domek od 400 PLN
  • za osobę 50 PLN

DO 8 osób cena 400 zł za dobę Dodatkowe osoby płatne 50 zł za dobę

pokaż wszystkie  

Restauracje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."