Domki letniskowe przy plaży Nowe Guty - Mazury  (Camping)

Nowe Guty  5B Nowe Guty

Domki letniskowe przy plaży Nowe Guty - Mazury
ilość miejsc
22 (7 pokoi)
ceny od
160.00 PLN (zobacz cennik)
telefon

695... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Domki w najatrakcyjniejszym miejscu przy wielkiej, piaszczystej i bezpiecznej plaży z dostępem do jeziora i własnym pomostem.

Nasze domki leżą w najatrakcyjniejszym miejscu Nowych Gut, przy wielkiej, piaszczystej, bezpiecznej plaży - wystarczy przejść przez drogę. Dysponujemy dojściem do jeziora oraz prywatnym pomostem na plaży. Plaża bezpłatna - ogólnodostępna. Nad jeziorem wypożyczalnia sprzętu pływającego.     Wioska położona jest w bardzo malowniczej okolicy na brzegu największego jeziora w Polsce – Śniardwy, w obszarze  Mazurskiego Parku Krajobrazowego  – otoczona łąkami, lasami oraz kilkoma jeziorami. Lasy otaczające miejscowość wchodzą w skład ogromnego kompleksu  Puszczy Piskiej . Przez miejscowość biegnie wyznaczona trasa rowerowa obejmująca brzeg jeziora Śniardwy. Do bardzo ciekawych miejsc należy niedaleko położony kompleks bagien w okolicy jeziora Tyrkło.   Nowe Guty doskonale sprawdzają się jako baza wypadowa na całe Mazury z racji swego położenia. Do  Mikołajek  jest tylko 35 km, do Orzysza 10 km, do Giżycka około 30 km a do Rucianego – Nidy można dostać się drogą wodną koniecznie...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Domek 4-osobowy (5)

img3
  • za domek od 300 PLN
  • za osobę 75 PLN

img3
  • za domek od 300 PLN
  • za osobę 75 PLN

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."