Leśniczówka Okominek. Chcecie bajki....?  (Agroturystyka)

Waplewo Kolonia 59 Waplewo Kolonia

Leśniczówka Okominek. Chcecie bajki....?
ilość miejsc
22 (8 pokoi)
ceny od
telefon

515... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

W odległosci 2 godzin od Warszawy (170 KM), w Waplewie Kolonii nad brzegiem jeziora Okomin znajdziecie Państwo urocze i niezwykle klimatyczne miejsce do wypoczynku lub zorganizowania każdej rodzinnej lub kameralnej firmowej imprezy.

  Serdecznie zapraszamy do naszej uroczej Leśniczówki, malowniczo położonej nad brzegiem jeziora Okomin. Położenie leśniczówki w odległości niecałych 2 godzin od Warszawy i 800 m od drogi krajowej „7” sprawia, że znajdziecie tu  Państwo idealne miejsce na zorganizowanie  każdej rodzinnej lub kameralnej  imprezy firmowej.    Do dyspozycji Gości oddajemy całe piętro leśniczówki: 4  dwuosobowe pokoje (z możliwością dostawek),  dwie duże łazienki i jadalnię. Urządzony  ze  smakiem przestronny salon jest idealnym miejscem do biesiadowania i zabaw przy kominku. Od maja do listopada grillowanie i  większość całonocnych imprez przenosimy  do  drewnianej 300 metrowej stodoły. Jednym z naszych atrybutów jest nowoczesna, pełna aromatów i świeżych ziół kuchnia. Naszą specjalnością jest swojski chleb, własnoręcznie robiony makaron i wszelkiego rodzaju pierogi. Raj dla siebie znajdą wegetarianie oraz amatorzy domowych wędlin.   J. W okresie letnim goście mogą spożywać warzywa i owoce z...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Pokój 2-osobowy (4)

  • za pokój od 70 PLN
  • za osobę 35 PLN

img3
  • za pokój od 35 PLN

pokaż wszystkie  

Atrakcje w okolicy

zwiń

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."