Dom Nad Zielonym Stawem  (Agroturystyka)

Molza 16 Łukta

Dom Nad Zielonym Stawem
ilość miejsc
16 (0 pokoi)
ceny od
40.00 PLN
telefon

506... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Gminy Łukta na Mazurach koło Ostródy. Gmina charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu,pięknymi jeziorami oraz rozległymi lasami(Rezerwat Sosny Taborskiej) Dla naszych Gości przygotowaliśmy pokoje 2,3-osobowe z łazienkami oraz pokój dzienny z telewizją i miejscem na zaparzenie kawy, przygotowanie posiłku i.t.p.(możliwość korzystana z kuchni) W pobliżu domu leży urokliwy  staw pełen ryb dostępny dla wędkarzy, a w promieniu 2km kilka pięknych jezior oraz rzeka Pasłęka. Ponadto posiadamy również domek całoroczny dla 4-8 osób z trzema pokojami, łazienką i aneksem kuchennym wyposażonym w telewizor, kuchenkę, lodówkę, czajnik, mikrofa W okolicy wytyczono trasy rowerowe biegnące pośród pięknych lasów i jezior. Na miejscu posiadamy rowery dostępne dla gości. Dla dzieci jest plac zabaw,piłkarzyki,ping-pong i kąpieliska na pobliskich jeziorach. Ceny wahają się od 40 zł do 60 zł.     Serdecznie zapraszamy i życzymy udanego pobytu!

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."