⛵️ DWÓR SOSNOWO ⚓️ modrzewiowe apartamenty nad jeziorem  (Apartamenty)

 3 Pojezierce

⛵️ DWÓR SOSNOWO ⚓️  modrzewiowe apartamenty nad jeziorem
ilość miejsc
14 (2 apartamenty)
ceny od
telefon

601... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

Wyjątkowo malownicze miejsce idealne do rodzinnego wypoczynku z dziećmi i psem.

⛱  🍀 MODRZEWIOWY DOM  to dwa niezależne apartamenty 80 metrów od plaży. Każdy 3 pokojowy dla 7 osób.  Apartament  -  70 m² to przestronny pokój dzienny, dwie sypialnie i aneks kuchenny z zastawą stołową. Łazienka z wygodnym prysznicem, umywalką i WC. Dodatkowo duża sala klubowa z otwartym kominkiem i wyposażona kuchnia z piekarnikiem i zmywarką. Do dyspozycji gości zadaszony taras oraz duże otwarte patio z meblami ogrodowymi i grillem. Do apartamentów osobne wejścia.   W CENIE POBYTU: internet WiFi, TV z płaskim ekranem, łódki, rowery wodne, kajaki, kamizelki ratunkowe, leżaki, grille, drewno do ogniska i kominków, kuchnie z piekarnikami i zmywarkami, naczynia, zastawa, ręczniki, pościel, suszarki do włosów, parking, pobyt zwierząt domowych. Jednocześnie nie ma żadnych innych ukrytych kosztów.  DLA DZIECI: las, łąki,bezpieczne kąpielisko, plac zabaw, boisko na trawie, piłki, stół do ping ponga, piłkarzyki itp. DWÓR SOSNOWO położony jest nad malowniczym...

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Cennik szczegółowy

Apartament 3-pokojowy 7-osobowy (2)

  • za apartament od 590 PLN
  • za osobę 56 PLN

690 zł - w okresie 1.05 - 31.09, i w weekendy. Apartament STYLOWY 70 m² - z widokiem na jezioro i trzema pokojami dla 7 osób. W tym, dwie...

czytaj więcej

  • za apartament od 590 PLN
  • za osobę 56 PLN

690 zł - w okresie 1.05 - 31.09, i w weekendy. Apartament KOLOROWY 70 m² - z widokiem na jezioro i trzema pokojami dla 7 osób. W tym, dwie...

czytaj więcej

pokaż wszystkie  

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."