Domki Letniskowe TANIO  (Domki)

3 Maja 38 Ostróda

Domki Letniskowe TANIO
telefon

695... wyświetl numer

Powiedz: Ofertę znalazłem w serwisie MAZURY.COM
standard

 

doba za osobę 30 - 35 zł


Mam do zaoferowania dwa domki. W drewnianym możliwość zamieszkania 5 os., murowanym 5 os., dodatkowo pokój z oddzielnym wejściem i łazienką na 4 os. Domki wyposażone są w: 2 pokoje tv, aneks kuchenny (lodówka, kuchenka), łazienka (prysznic, umywalka, wc).

 


Dodatkowo przed domkami są drewniane zestawy wypoczynkowe z grilem. Domki znajdują się na dużej ogrodzonej posesji, na której mieszka właściciel. Otoczone lasem, parkiem nad rzeką.Miejsce spokojne w bliskiej odległości ok. 200m od jeziora Drwęckiego (plaża z pomostami, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wodny wyciąg narciarski), korty tenisowe (kryte, otwarte), duży, nowoczesny park zabaw dla dzieci.

 

 


W odległości 500 m znajduje się przystań żeglugi Ostródzko – Elbląskiej.

 

 


Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Liczba odwiedzin strony: - od - (dzisiaj -)

strona www:

Zapytaj o ofertę

Pobyt w dniach: do:
kod z obrazka: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
ilość osób: ilość pokoi:
imię i nazwisko:
telefon:
e-mail:

Na skróty:

Mazury

Mazury to kraina historyczna oraz etnograficzna położona na północnym wschodzie Polski. Geograficznie jest część Pojezierza Mazurskiego a także Iławskiego. Mazury są położone w województwie warmińsko-mazurskim.

Ostatnie zlodowacenie mające miejsce około 14000-15000 lat temu ukształtowało krajobraz Mazur. Teren jest pagórkowaty, z wieloma jeziorami, rzeczkami i strumykami. Około 30% powierzchni Mazur pokrywją lasy. Na północy Mazur przeważają grądy a na południu możemy ogłądać bory sosnowe oraz mieszane.

Nazwa Mazury została wprowadzona przez władze pruskie w XIX wieku.

"Rzeczownik Mazur pochodzi od przedrostka maz- (brudzić, smolić, mazać) – pierwotnie słowo maź, oznaczało smołę i dziegć, pochodzi od zamieszkujących tutejsze lasy smolarzy – do którego dodano przyrostek -ur."

W dawnej polszczyźnie Mazur to mieszkaniec Mazowsza i z tym należy wiązać pochodzenie słowa Mazury. Z Mazowsza w dawnych czasach napływało na teren Mazur bardzo wiele osób, które się tu osiedlały. Mieszkańcy Mazur byli w większości z wyznania protestantami a dokładniej luteranami, którze władali jednak językiem polskim.

Mazury nazywa się Krainą tysiąca jezior ale na Mazurach jezior jest ponad dwukrotnie więcej

Warmia a Mazury

Mazurzy w większości byli protestantami i wraz z reformą narodziła się odrębność tej krainy poneiważ religia stała się głównym kryterium ludności która zamieszkuje te tereny. Warmia była natomiast katolicka i do 1772 roku wchodziła w skład Polski a reszta kraju była protestancka.

Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej pod jakimkolwiek względem - Warmia natomiast tak. Nie da się więc jednoznacznie ustalić granic Mazur. Mazurzy to w skrócie Prusacy, protestanci a ich język to Polski lub mazurski. Ich germańska asymilacja miała miejsce do roku 1945 a potem większość z nich wyjechała do Niemiec. Dzisiaj rdzennych Mazurów jest na Mazurach około 5000.

"We współczesnej branży turystycznej określenie Mazury rozszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach."